Garaże czy carporty?

Wadą jest to, że termity i inne szkodniki nie mają dostępu do drzwi i na carporty, więc pamiętaj o utrzymaniu ich w czystości, regularnie szukaj oznak inwazji, aby móc je złapać na początku i od czasu do czasu spryskaj drzwi w poszukiwaniu szkodników. Jest to smaczne drewno dla stworzeń przesiadujących w składowiskach drewna.

Sklejka na carporty — najtańsza opcja. Sklejka jest najczęściej spotykana w gotowych drewnianych garażach i na najniższych stronach katalogów. Aby zachować zdrowy styl tarcicy, należy dodać warstwy. Spód będzie wykonany ze sklejki, zwykle pokrytej cienką warstwą twardszego drewna w celu jego utwardzenia. Pomiędzy nimi znajdzie się piankowa izolacja, która zapobiegnie zamoknięciu lub wyziębieniu.

Jaki jest zatem najlepszy rodzaj drewna do garażu i na carporty?

Trwały drewniany garaż powinien być zbudowany z grubego drewna i miękkiego drewna poddanego obróbce ciśnieniowej. Dąb, sekwoja i cedr są świetnymi opcjami dla drewna na carport, podczas gdy sosna może być używana jako drewno iglaste. Aby garaż był w pełni chroniony przed wiatrem i warunkami atmosferycznymi, garaż powinien być również wyposażony w wiatrochrony i, jeśli to możliwe, deskowanie dachu. Wreszcie, właściwa procedura konserwacji pomoże z czasem zapobiec problemom z pleśnią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

four × two =