Tłumacz przysięgły angielskiego – gdzie może pracować?

Podziel się swoją miłością do języka z innymi i pracuj jako nauczyciel albo tłumacz przysięgły angielskiego. Nauczanie języka w szkołach publicznych zazwyczaj wymaga określonego stopnia, który różni się w zależności od kraju. W niektórych krajach będziesz potrzebować dyplomu językowego, a następnie kwalifikacji nauczycielskich. Jeśli chcesz elastycznej pracy jako tłumacz przysięgły angielskiego lub nauczyciel w prywatnej szkole językowej, potrzebujesz odpowiednich kwalifikacji i / lub doświadczenia w nauczaniu języka. Jeśli to brzmi dobrze, sprawdź nasze szkolenia dla nauczycieli i kursy dla nauczycieli języków obcych tutaj. Nauczanie w prywatnym języku może zapewnić przyzwoity dochód niemal na całym świecie.

Obszary, w których mówienie innym językiem jest dużą zaletą:
Istnieje wiele obszarów, w których umiejętności językowe są ogromną zaletą.

1. Turystyka / hotelarstwo ruchliwa kawiarnia.Jest to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu na świecie i prawdopodobnie pozostanie taka w nadchodzących dekadach, ponieważ międzynarodowa klasa średnia szybko się rozwija. Według Światowej Organizacji Turystyki ONZ (UNWTO) w 2012 r. po raz pierwszy przybyło ponad miliard międzynarodowych turystów. Radzenie sobie z ludźmi z innych kultur wymaga nie tylko umiejętności językowych, ale także zrozumienia kulturowego, co z kolei wymaga autentycznego kontaktu z kulturą. Nauka języka w zanurzeniu za granicą jest najbardziej skutecznym i przyjemnym sposobem na osiągnięcie tego. Oczywiście oprócz małżeństwa z kimś z innej kultury.

2. Dyplomacja / organizacje międzynarodowe zatrudniają tłumaczy przysięgłych angielskiego. Mówienie dużo w kilku słowach lub nic nie mówienie w wielu słowach jest sztuką. Jeśli reprezentujesz swój kraj lub organizację, jednym z najważniejszych sposobów na to jest rozmawianie z ludźmi w ich własnym języku. Niektóre organizacje międzynarodowe wymagają umiejętności językowych. Na przykład druga rozmowa kwalifikacyjna z UE lub Komisją Europejską zostanie przeprowadzona w języku instytucjonalnym, który nie jest twoim pierwszym: angielskim, francuskim lub niemieckim. Organizacje międzynarodowe są w pełni świadome znaczenia języka dla zrozumienia kulturowego, dlatego tłumacz przysięgły angielskiego jest tam często zatrudniany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × 1 =