Wędzarnia ogrodowa

Te wiszące szynki to wielkie szczęście. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaki proces sprawia, że ​​są one trwałe? Pomyśl o tym, jak niezwykłe jest to, że duże kawałki mięsa powinny być bezpieczne do spożycia po dłuższym przebywaniu w temperaturze pokojowej, ale można je bezpiecznie jeść. Będziemy badać, jak wędzić wędliny, aby dodać smaku. Oba zestawy moich dziadków miały wędzarnie ogrodowe, w których leczyły, a następnie paliły szynki. Wydaje się, że większość mieszkańców wsi sprzed 50–100 lat miała je i była bardzo dumna i starała się produkować własne wędliny. Powszechnie stosowaną praktyką było peklowanie i wędzenie mięsa. Dzisiaj niewiele osób prowadzi własne wędzarnie ogrodowe, ale wiele osób pali mięso.

Dzisiaj porozmawiamy o paleniu szynki peklowanej solą w miejscu jakim jest wędzarnia ogrodowa. Ale spójrzmy na to, jak solono by szynkę „od zera”. Potem zobaczymy, jak smakować szynkę wędzoną dymem, bez względu na to, czy sam ją wyleczysz, czy kupisz już wyleczoną. Zachowaj szynki peklowane solą – solone mięso to bezpieczny sposób na ekstrakcję wilgoci i przetwarzanie mięsa Zaakceptowana jako bezpieczna praktyka, polegająca na stosowaniu soli do wyciągania wilgoci z szynek wieprzowych jako metody peklowania stosowana była od co najmniej setek lat, a może nawet dłużej. Proces ten polega na wcieraniu soli w szynkę, odkładaniu mięsa na pewien czas, powtarzaniu solnego wcierania i odpoczynku kilka razy przed przykryciem mięsa i pozostawieniu go w stanie niezakłóconym przez ponad pół roku. Te metody nie wymagają chłodzenia. Po peklowaniu mięso można następnie uwędzić, aby dodać smaku.

Jak wędzić mięso?
Zbierz drewno, aby posmakować dymu. Wiele osób lubi używać drzew owocowych w miejscu jakim jest ich wędzarnia ogrodowa. Używaj tylko drzew liściastych i nigdy nie używaj drzew zimozielonych. Rozmiar drewna, bez względu na to, czy jest to kłody, zrębki, czy trociny, zależy od rodzaju i wielkości palacza. To, czy zmoczysz drewno, czy palenie na sucho, jest nieco kontrowersyjne i zależy od indywidualnych doświadczeń i smaku palenia. O tym, jak długo palisz mięso w miejscu jakim jest wędzarnia ogrodowa, decydują różne rzeczy, ale po prostu to Ty decydujesz, a badania, doświadczenie i kubki smakowe będą decydującymi czynnikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − 10 =