Czy wiercenie w betonie jest możliwe?

Wiele osób uważa, że ​​nie można wiercić betonu zwykłym wiertłem. Uważają, że potrzebujesz specjalnej wiertarki udarowej z utwardzonymi wiertłami. Chociaż narzędzia te przyspieszają pracę jaką jest wiercenie w betonie, nie są konieczne. Będziesz potrzebować nieco więcej cierpliwości i szerszej gamy wierteł, gdy używasz zwykłego wiertła, ale procedura jest taka sama w przypadku wiercenia w betonie, niezależnie od tego, czy używasz zwykłego wiertarki, czy wiertarki udarowej.

Wiertarki udarowe i młoty obrotowe doskonale nadają się do wiercenia w murze. Młoty obrotowe są jednak mocniejsze i mają tryb „tylko młot” bez obrotu. Zwykle mają uchwyt SDS, który jest lepszy do wbijania. Jasne, możesz wykonać wiercenie w betonie i zrobić otwór lub dwa w betonowym bloku za pomocą zwykłego wiertła i wiertła do muru, ale będziesz chciał go zwiększyć, jeśli masz całą masę otworów do wiercenia w betonie.

W tej historii opiszemy różnice między tym, co jest wiertarką udarową a młotkiem obrotowym, i pomożemy Ci dowiedzieć się, które narzędzie jest odpowiednie dla Ciebie. Pokażemy też kilka fajnych elementów i akcesoriów oraz podzielimy się przydatnymi wskazówkami, jak najlepiej wykorzystać te przydatne narzędzia, które umożliwią Ci wiercenie w betonie.

Wiertarki udarowe i młoty obrotowe (zwane również wiertarkami udarowymi obrotowymi) wytwarzają siłę uderzenia, która sprawia, że ​​są niezwykle wydajne podczas przebijania przez mur. Gdy wiertarka udarowa obraca się, wiertło do betonu dłutuje w murze. Mechaniczny proces jakim jest wiercenie w betonie, który zapewnia to uderzające działanie, oddziela dwa narzędzia. Wiertarka do betonu to tak zwana wiertarka udarowa – ma dwie tarcze, których grzbiety przypominają grzbiety na pokerze (patrz rysunek A). Gdy jeden młotek przesuwa się obok drugiego, unosi się i opada, powodując trzaskanie uchwytu do przodu i do tyłu. Jeśli nie ma siły na uchwycie, tarcze są oddzielone sprzęgłem, a walenie zatrzymuje się. Oszczędza to zużycie. Wiele wiertarek udarowych można wykorzystać jako zwykłe wiertarki poprzez wyłączenie akcji udaru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sixteen − seven =