Zarezerwuj tanie pokoje Kaszuby, pomorskie!

Przebywanie na łonie natury, a nawet oglądanie scen natury, zmniejsza złość, strach i stres oraz zwiększa przyjemne uczucia. Ekspozycja na przyrodę nie tylko poprawia samopoczucie emocjonalne, ale także poprawia samopoczucie fizyczne, obniżając ciśnienie krwi, tętno, napięcie mięśni i produkcję hormonów stresu. Według naukowców takich jak badacze zdrowia publicznego może nawet zmniejszyć śmiertelność.

Badania pokazują również, że przyroda jest naturalnym środkiem pokonującym stres. Do tego stopnia, że lekarze zaczęli przepisywać osobom cierpiącym na stres, stany lękowe i inne dolegliwości więcej czasu w naturalnym środowisku.

Ale czy wiesz, że przebywanie w pobliżu wody ma jeszcze silniejszy efekt? Wynajmij pokoje Kaszuby!

„Wykazano, że to głębokie połączenie biologiczne wyzwala natychmiastową reakcję w naszych mózgach, gdy znajdujemy się w pobliżu wody na Kaszubach ”.

Nichols argumentuje dalej, że woda jest antidotum na „czerwony umysł”, stan niepokoju wywołany wzmożoną urbanizacją i niemal ciągłym poleganiem na technologii.

Widzimy więc, dlaczego zdecydowanie warto wybrać się na długą przejażdżkę, a nie na kilkuminutowy spacer ulicą, warto też wynająć pokoje Kaszuby. Ale to nie tylko widok niepielęgnowanych liści sprawia, że domek jest idealnym miejscem na dekompresję – to bliskość wody. Obecnie istnieje coraz więcej dowodów naukowych potwierdzających poczucie spokoju, gdy spędzamy czas w pobliżu wody.
W rzeczywistości badanie przeprowadzone na szkole medycznej Uniwersytetu w Exeter wykazało, że nawet samo patrzenie na zdjęcia wody której pełno obok miejsca gdzie możesz wynająć pokoje Kaszuby może uspokoić niepokój i stres.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − six =