Jak robi się peruki naturalne Kraków?

Peruki naturalne Kraków są noszone ze względów protetycznych, kosmetycznych lub dla wygody. Ludzie, którzy stracili wszystkie lub część własnych włosów z powodu choroby lub naturalnego łysienia, mogą ukryć ten stan. Ze względów czysto kosmetycznych (lub być może w celu zmiany wyglądu) ludzie mogą nosić perukę, aby szybko uzyskać dłuższą lub pełniejszą fryzurę lub inny kolor.

Poznaj historię peruk naturalnych!
Na podstawie rzeźby z kości słoniowej głowy kobiety znalezionej w południowo-zachodniej Francji antropologowie spekulują, że peruki mogły być używane już 100 000 lat temu. Peruki były dość popularne wśród starożytnych Egipcjan, którzy krótko obcięli włosy lub ogolili głowy w trosce o czystość i wygodę. Podczas gdy biedni nosili filcowe czapki chroniące głowy przed słońcem, ci, którzy mogli sobie na nie pozwolić, nosili peruki z ludzkich włosów, wełny owczej lub włókna liści palmowych osadzone na porowatej tkaninie. Egipska figurka z gliny datowana na około 2500 lat p.n.e. nosi usuwalną perukę z czarnej gliny. Brytyjskie Muzeum trzyma pięknie wykonaną perukę, która ma co najmniej 3000 lat, która została znaleziona w świątyni Izydy w Tebach; jego setki drobnych loków wciąż zachowują swój starannie ułożony kształt. Peruki były popularne w starożytnej Grecji, zarówno do użytku osobistego, jak i teatralnego (kolor i styl peruk ujawniły charakter poszczególnych postaci). W Cesarskim Rzymie modne kobiety nosiły blond lub rudowłose peruki wykonane z głów jeńców germańskich, a Cezar używał peruki i wieńca laurowego, aby ukryć swoje łysienie. Zarówno Hannibal, jak i Nero nosili peruki jako przebrania.

Na początku XX wieku włókna juty były używane jako imitacja włosów w perukach teatralnych. Dziś ulubionym materiałem na peruki teatralne, szczególnie te noszone przez klaunów, są włosy z Tybetu. Włosy tego gatunku wołu są dobrze osadzone, łatwo się farbują i są odporne na atak pokarmów i kremów do golenia. Peruki z włosów syntetycznych są popularne z kilku powodów. Są stosunkowo niedrogie (kosztują jedną piątą do jednej dwudziestej tyle, ile peruka z ludzkimi włosami). W ciągu ostatniej dekady znaczące udoskonalenia materiałów sprawiły, że włosy syntetyczne wyglądają bardziej jak włosy naturalne. Ponadto peruki syntetyczne ważą znacznie mniej niż peruki naturalne Kraków. Trzymają styl dobrze – tak dobrze, że trudno jest je zmienić na nowe. Z drugiej strony włókna syntetyczne nie poruszają się tak naturalnie jak peruki naturalne Kraków i mają tendencję do puszenia się na skutek tarcia wzdłuż linii kołnierza. Włosy syntetyczne są również wrażliwe na ciepło i można je łatwo uszkodzić, co nie będzie miało miejsca w przypadku peruki naturalnej z miasta Kraków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − nine =