Osuszanie budynków Wrocław

Zespoły budynków należy chronić przed zawilgoceniem za pomocą wody deszczowej, gruntowej, transportu powietrznego i dyfuzji pary. Typowe strategie wykorzystują samoloty drenażowe, bariery powietrzne, kontrolę ciśnienia powietrza, opóźniacze par i kontrolę poziomu wilgoci we wnętrzu poprzez wentylację i osuszanie. Lokalizacja klimatu i pora roku określają położenie barier powietrznych i opóźniaczy par, zwiększanie ciśnienia w porównaniu do obniżania ciśnienia oraz wentylacja w stosunku do osuszania. Wilgotność zwykle zmienia się z ciepłej na zimną (zależną od gradientu temperatury) i od większej do mniejszej (zależnej od gradientu stężenia). W zimnym klimacie wilgoć z wnętrza przepływa na zewnątrz, przechodząc przez obudowę budynku. W gorącym klimacie wilgoć z zewnątrz przepływa do chłodzonego wnętrza, przechodząc przez obudowę budynku. Najważniejsze źródła wilgoci wymagające kontroli to:
-woda deszczowa
-wody gruntowe
-transport lotniczy
-dyfuzja pary
-Woda deszczowa
Podstawową zasadą kontroli wody deszczowej jest zrzucanie wody przez układanie materiałów w taki sposób, aby woda była kierowana w dół i na zewnątrz budynku lub z dala od budynku. Dotyczy to zespołów takich jak ściany, dachy i fundamenty, a także komponentów, które można znaleźć w ścianach, dachach i fundamentach, takich jak okna, drzwi i świetliki. Dotyczy to również zespołów łączących się ze ścianami, dachami i fundamentami, takich jak balkony, pokłady, balustrady i lukarny. Nakładanie warstw na wodę przelewową dotyczy całego budynku. Zwisy mogą być stosowane do utrzymywania wody z dala od ścian. Zadaszenia mogą być stosowane do utrzymywania wody z dala od okien, a stopniowanie terenu może być stosowane do utrzymywania wody z dala od obwodu fundamentu. Drenaż jest kluczem do kontroli wody deszczowej:
-osusz stronę
-osuszyć ziemię
-osusz budynek
-opróżnij zespół
-opróżnij otwór
-opróżnij komponent
-osusz materiał
Wszystkie okładziny zewnętrzne przepuszczają trochę wody deszczowej. Przeciek boczny, wyciek cegieł, wyciek sztukaterii, wyciek kamieni itp. W związku z tym wymagana jest pewna kontrola tej przenikającej wody deszczowej w całym Wrocławiu, aby sprawdzić czy nie będzie konieczne osuszanie budynków Wrocław. W większości ścian ta przenikająca woda deszczowa jest kontrolowana przez płaszczyznę drenażową, która kieruje przenikającą wodę deszczową w dół i na zewnątrz. Samoloty drenażowe to materiały hydrofobowe (papier budowlany, folia do domu, izolacja piankowa itp.), które znajdują się za okładziną i są zaprojektowane i wykonane do odprowadzania wody, która przechodzi przez okładzinę. Są one połączone z obróbkami blacharskimi, otworami okiennymi i drzwiowymi oraz innymi przejściami obudowy budynku, aby zapewnić odprowadzanie wody na zewnątrz budynku. Materiały, które tworzą płaszczyznę drenażową, nakładają się na siebie gontem lub są uszczelnione, aby przepływ wody był w dół i poza ścianę. Problemem mogą być obudowy zbiorników na zewnątrz budynków. Okładziny zbiornikowe to materiały, które mogą przechowywać wodę deszczową – gąbki, które zamokną, gdy pada deszcz. Po zmoczeniu zbiorników zmagazynowana woda może migrować gdzie indziej i powodować problemy. Wspólnymi zbiornikami są forniry z cegieł, stiuki, siding, wykończenia z drewna i okładziny z cementu z dodatkiem włókien. Okładziny zbiornikowe należy odłączyć od budynku. Tylne gruntowanie (malowanie wszystkich powierzchni, tyłu, przodu, krawędzi i końców bocznicy drewnianej, bocznicy cementowej i wszystkich wykończeń drewnianych) to techniki, które mogą ograniczyć problem magazynowania wilgoci w tych materiałach. Odpowietrzanie fornirów ceglanych i instalowanie ich na osłonach piankowych również odłącza lub rozłącza zbiornik wilgoci forniru z budynku. Instalowanie sztukaterii na dwóch warstwach papieru budowlanego lub na odpowiedniej szczelinie kapilarnej takie poszycie piankowe podobnie dotyczy zbiorników sztukatorskich. Stwierdzić oczywisty fakt: budujemy na zewnątrz. I często pada, gdy budujemy na zewnątrz. Oznacza to, że ściany bez dachów zamokną i będzie potrzebne osuszanie budynków Wrocław. Nie jest dobrym pomysłem budowanie tych ścian z zewnętrzną płytą gipsową pokrytą papierem. Jest to poważny problem ze ścianami lub zaporami ogniowymi w budynkach wielorodzinnych we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + ten =