Projektowanie ubrań studia

Będziesz potrzebował kreatywnego talentu i motywacji, aby odnieść sukces jako projektant mody – odkryj różne drogi, które możesz wykorzystać, aby włamać się do tego dynamicznego, tętniącego życiem przemysłu.
Branża modowa tradycyjnie była trudna do włamania, chociaż dzięki kwitnącym przemysłom kreatywnym jest więcej możliwości, aby twoje imię było modne niż kiedykolwiek wcześniej. Rozważ następujące ścieżki kariery, gdy stawiasz pierwsze kroki w kierunku dominacji nad światem mody.
Kurs projektowanie ubrań i mody jest świetną okazją na start aby rozwijać się w tym kierunki. Dzięki wiedzy i doświadczeniu możliwe jest uzyskanie dostępu do projektowania stanowisk bez dyplomu – ale ze względu na konkurencyjny charakter branży staje się to coraz mniej prawdopodobne. Jeśli masz aspiracje, aby zostać kolejnym najsławniejszym projektantem, najlepszym rozwiązaniem jest zdobycie tytułu: magister projektowanie ubrań i mody. Pracodawcy i domy projektowe preferują kandydatów z odpowiednimi kwalifikacjami licencjackimi w takich dziedzinach, jak moda, tekstylia, sztuka i projektowanie, dzianina, technologia odzieżowa, kupowanie mody i merchandising. Kursy uniwersyteckie zapewniają wiedzę historyczną i kontekstową, której mogą nie posiadać inne trasy, a takie programy są zazwyczaj dobrze powiązane z przemysłem, co oznacza, że ​​są świetnym sposobem na tworzenie kontaktów i budowanie kontaktów. Projektowanie ubrań studia w Krakowie zajmuje trzy lata, aby ukończyć pełny etat (lub cztery, w tym rok kanapkowy). Studenci mogą wybierać spośród pięciu głównych ścieżek: mody męskiej, projektowania mody odzieży damskiej, druku mody, projektowania mody z dzianiny i projektowania mody z marketingiem. Po dwóch latach dostaniesz szansę na staż w pełnym wymiarze godzin. Możesz współpracować z wieloma sponsorami. W pierwszym roku trzyletniej edycji zapoznasz się z procesami mody, takimi jak świadomość koloru i zastosowanie, wykorzystanie materiałów oraz zachowanie i moda. Twój drugi rok będzie obejmował rozwijanie umiejętności poprzez angażowanie się w projekty na żywo, podczas gdy moduły takie jak odzież męska i praktyka projektowania mody pomogą pogłębić zrozumienie tego, jak trendy wpływają na proces projektowania. Dowiesz się historycznego i współczesnego kontekstu mody i zdobędziesz doświadczenie w cięciu wzorów i produkcji odzieży. Umocnisz swoją naukę i zbudujesz swoje portfolio w ostatnim roku poprzez refleksyjne pisanie, projekty na żywo i kompilację pracy, którą ukończyłeś w trakcie kursu. Odkryj, co możesz zrobić z dyplomem w dziedzinie mody w Krakowie. Podczas gdy kwalifikacje podyplomowe przed wejściem nie są wymogiem, aby zostać projektantem mody, tytuł magistra w dziedzinie mody lub projektowania tkanin może poprawić możliwości, szczególnie dla początkujących projektantów z innych środowisk akademickich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − two =