Po pierwsze znajdź nieruchomość, na którą Cię stać! Zanim zaczniesz szukać mieszkania Szczecin, dobrze jest ustalić, ile możesz sobie pozwolić na zakup domu lub mieszkania w Szczecinie, a także miesięczne raty kredytu hipotecznego. Skorzystaj z kalkulatora przystępności kredytu hipotecznego, aby dowiedzieć się, ile możesz pożyczyć.
Pomyśl o kosztach. Zastanów się, jak sobie poradzisz, jeśli zmieni się Twoja sytuacja finansowa lub stopy procentowe, i uważaj, aby się nie nadmiernie rozciągać. Pamiętaj, że twoje oszczędności będą musiały pokryć nie tylko depozyt, ale także wydatki, takie jak opłaty hipoteczne i opłaty skarbowe za nieruchomości o wartości przekraczającej 125 000 złotych w Polsce. W Szczecinie będziesz musiał zapłacić podatek od transakcji gruntowych od nieruchomości powyżej 180 000 złotych. Aby uniknąć kosztownych błędów, pomaga dowiedzieć się więcej o tym, czego szukać w nieruchomości. Wybór odpowiedniej hipoteki Nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć myśleć o zaciągnięciu kredytu hipotecznego, ponieważ może to być czasochłonne. Możesz uzyskać kredyt hipoteczny od Niezależnego Doradcy Finansowego, pośrednika hipotecznego lub pożyczkodawcy. Po znalezieniu produktu hipotecznego, który Ci się podoba, uzgodnij go jako hipotekę „w zasadzie”. Dzięki temu dowiesz się, ile pieniędzy może zaoferować pożyczkodawca i jaką stopę procentową zapłacisz. Być może będziesz musiał uiścić opłatę rezerwacyjną, aby zarezerwować żądany produkt hipoteczny.
Typowy koszt małego mieszkania w Szczecinie: 99–250 złotych.
Jeśli uważasz, że możesz potrzebować pomocy przy wpłacie depozytu, przeczytaj nasz przewodnik po niedrogich programach zakupu domu.
Sprawdź raport kredytowy.
Przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny sprawdź, czy w swoim raporcie kredytowym nie ma błędów i czy uzyskasz ocenę swojego wyniku. Kredytodawcy przyjrzą się temu podczas rozpatrywania wniosku. Dowiedz się więcej o tym, jak sprawdzić raport kredytowy.
Złóż ofertę.
Po znalezieniu mieszkania Szczecin, które chcesz kupić, następnym krokiem jest złożenie oferty, zwykle za pośrednictwem pośrednika w obrocie nieruchomościami. Płacisz za pośrednika w obrocie nieruchomościami tylko wtedy, gdy sprzedajesz nieruchomość. Opłaty zwykle wynoszą od 0,5% do 3%, plus VAT, ceny sprzedaży. Dowiedz się więcej o tym, czego się spodziewać i jak kupować i sprzedawać mieszkania Szczecin za pośrednictwem pośredników w obrocie nieruchomościami – wszystkie tego typu informacje zdobędziesz na stronie Biura Świat Nieruchomości.
Umów adwokata i rzeczoznawcę.
Adwokat zajmie się legalną pracą wokół nieruchomości. Geodeta zbada nieruchomość, aby sprawdzić problemy, które mogą wpłynąć na koszt domu. Adwokat poinformuje Cię, ile możesz zapłacić, i może poprosić o zaliczkę z góry – zazwyczaj jest to 10% ich opłaty. Typowy koszt: 500 złotych – 1500 złotych + 20% VAT.
Twój adwokat przeszukuje lokalną radę w celu sprawdzenia, czy istnieją jakieś problemy związane z planowaniem lub lokalne, które mogą mieć wpływ na wartość nieruchomości, jaką są mieszkania Szczecin.