Izolacje i ocieplenie poddasza pomorskie przez firmę Eko dom

Bez profesjonalisty wykonującego ocieplenie poddasza pomorskie, który przyjrzy się sprawom, może być trudno stwierdzić, czy poddasze jest odpowiednio izolowane. Istnieje jednak kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby sprawdzić, czy poddasze jest odpowiednio izolowane i ocieplane. Typowe objawy problemów z izolacją i ociepleniem poddasza pomorskie:
Istnieją szczególnie powszechne oznaki problemów z izolacją poddasza. Jeśli zauważysz jeden lub więcej z nich, prawdopodobnie musisz podjąć działania:

Problem 1: Tamy lodowe.
Sople mogą wyglądać ładnie, ale mogą być również znakiem, że coś jest nie tak z twoim dachem. Tamy te powstają, gdy śnieg pokrywa dach, a rosnące ciepło topi tylko niektóre z nich, powodując spływanie ciekłej wody z dachu. Jednak gdy będzie już z dala od gorąca, lód znów zamarza. Rezultatem jest ciężkie nagromadzenie lodu wzdłuż krawędzi dachu. Nieleczone zapory lodowe mogą zerwać półpasiec, chrupać rynny i upuszczać krawędzie dachu na przedmioty pod nimi, takie jak samochód. Ostrożne usunięcie lodu pomoże, ale jedynym trwałym rozwiązaniem jest naprawa izolacji lub ponowne ocieplenie poddasza pomorskie.

Problem 2: Dziwne temperatury na poddaszu i w domu w woj. pomorskim. Ten test jest nieco bardziej skomplikowany. Po pierwsze, musisz na chwilę otworzyć wszystkie wewnętrzne drzwi i pozwolić, aby temperatura w domu wyrównała się. Upewnij się, że otwory wentylacyjne są również otwarte. Gdy to zrobisz, przejdź się i sprawdź pokoje, które wydają się znacznie cieplejsze lub zimniejsze niż inne obszary. Podczas gdy ty jesteś przy nim, poczuj sufit i sprawdź, czy wydaje się dziwnie gorąco lub zimno w dowolnym miejscu. Jeśli jakieś pokoje mają dziwne zmiany temperatury, istnieje duża szansa, że ​​izolacja w tym obszarze jest słaba i będzie wymagać wymiany, więc jeśli zauważyłeś taki problem już dziś zastanów się czy masz środki na ocieplenie poddasza pomorskie. Pamiętaj, że sufity nie są jedynymi obszarami, w których izolacja może być słaba. Możesz także tracić ciepło przez ściany lub nawet przez słabo izolowane okna. Pamiętaj, aby sprawdzić wszystkie części domu zanim specjalista wykona ocieplenie poddasza pomorskie tylko w jednym miejscu dachu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twelve + 6 =