Nawigacja Android Auto

Podczas gdy satelity i odbiornik nawigacji GPS są w stanie obliczyć szerokość, długość, wysokość i ruch, baza danych map podaje nazwy dróg i budynki. Można naprawdę powiedzieć, że Twoja nawigacja GPS jest tak dobra, jak baza danych map. Dwoma największymi dostawcami baz danych map są NAVTEQ i Tele Atlas. NAVTEQ jest kojarzony przede wszystkim z urządzeniami GPS, takimi jak Garmin i Magellan, natomiast Tele Atlas jest zwykle kojarzony z TomTom.

Istnieje wiele różnych opinii na temat tego, który dostawca bazy danych map Android jest najlepszy, ale o ile widzieliśmy, jest to tylko kwestia osobistych preferencji. Jeśli chcesz uzyskać całkowicie dokładny sygnał z odbiornika GPS, upewnij się, że znajdujesz się na otwartym terenie, z którego masz dobry widok na niebo. Nie będziesz w stanie zobaczyć satelitów, ale zaufaj nam, oni cię zobaczą. Ponieważ używają sygnału o niskiej mocy, satelity potrzebują jasnej ścieżki do odbiornika. Jeśli przebywasz w pomieszczeniu lub pod gęstym drzewem, trudno będzie uzyskać dokładny sygnał. Na sygnał nawigacji Android może mieć wpływ odbicie, bez względu na to, czy znajdujesz się w środku wysokich budynków, czy w pobliżu wysokiej skały.

Oprócz podstawowej funkcjonalności, która jest dostępna bezpośrednio w nawigacji Android – tej samochodowej, obsługuje także wiele innych aplikacji. Obsługa jest ograniczona, a większość aplikacji na Androida nie spełnia dość rygorystycznych wytycznych Google dotyczących zgodności z Android Auto, ale wiele popularnych aplikacji rozrywkowych, informacyjnych i komunikacyjnych dokonało cięcia. Aby korzystać z aplikacji w systemie Android Auto, najpierw musisz ją pobrać i zainstalować. Jeśli masz już aplikację, taką jak Waze lub Spotify, zainstalowaną w telefonie, możesz zacząć. Ponieważ Android Auto po prostu zmienia sposób wyświetlania w telefonie, nie musisz instalować nic więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × four =