Buty do tanga od Elante

Tango jest muzyką emocjonalną i instynktowną, co oznacza, że ​​swobodny ruch po parkiecie ma kluczowe znaczenie dla nawiązania dobrego połączenia z muzyką i reagowania na ruchy partnera. Ponieważ tango po raz pierwszy wyłoniło się z zakładów klasy robotniczej w Buenos Aires i Montevideo i dotarło do wyższej klasy parkietów tanecznych zarówno w Argentynie, jak i na całym świecie, tancerze tanga woleli mieć bardziej miękkie buty do tanga, które ostatecznie zestaliły się celem – budowane buty do tańca, które są idealne do cieszenia się muzyką taneczną i tańcem tango.

Początkujący w świecie tańca tango będą musieli upewnić się, że ich stopy są dobrze chronione w wygodnym obuwiu, które pozwoli im bez wysiłku poruszać się po parkiecie podczas sesji treningowych, tańca towarzyskiego i zawodów. Wybór odpowiednich butów do tanga ma kluczowe znaczenie dla uzyskania świadomości, w jaki sposób twoje ciało wchodzi w interakcje z podłożem, osiągając odpowiednie wyrównanie ciała oraz rozwijając siłę, równowagę i pewność siebie, które są potrzebne do wykonania idealnego tańca tango.

Zasadniczo początkujący tańczący tango nie muszą od razu kupować specjalnie skonstruowanych butów do tańca jakim jest tango, ponieważ mogą uzyskać jak najwięcej korzyści z takich butów, otrzymując dobre buty do tańca jazzowego. Męskie buty do tanga lub tak zwane buty jazzowe są zwykle wykonane ze skóry, aby nie pozostały cholewkami, a elastyczna podeszwa umożliwi im dobrą znajomość parkietu. Jeśli buty do tanga lub buty jazzowe są również niedostępne, mężczyźni mogą również wybrać zwykłe skórzane buty nie koniecznie do tanga, ale zdecydowanie zaleca się ćwiczyć w modelach, które mają bardziej miękkie podeszwy. Niektórzy początkujący (a nawet doświadczeni weterani) tańca tango również wolą robić treningi w skarpetkach, co pozwala im trenować, jak utrzymać określone pozycje i ułożenie ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ten + fourteen =