Najlepsza drukarnia Kraków to Papillon

Jeśli szukasz broszur, wizytówek, plakatów lub innych materiałów marketingowych, drukarnia Kraków zaprasza w swoje skromne progi. Jeśli tam dotrzesz, wiesz, że będziesz musiał opracować idealny projekt, kolorystykę, kopię i układ Twojego projektu do wydruku. Jednak nawet po zaznaczeniu wszystkich tych pól należy podjąć jeszcze jedną bardzo ważną decyzję: wybrać druk cyfrowy lub offsetowy? W tym artykule omówimy różnice między dwiema technikami drukowania i pokażemy, jak wyglądają ich zalety i wady. Wymienimy również czynniki, które powinny wpłynąć na Twoją decyzję, wybierając najlepszą drukarnię w Krakowie oraz najlepszy proces dla Twojego projektu. I naturalnie, przyjrzymy się niektórym przykładom, abyś mógł jak najlepiej zrozumieć zarówno druk cyfrowy, jak i offsetowy w akcji.

Druk offsetowy:
Te wyraźne czarno-białe obszary tekstu i kolorowa grafika to klasyczne terytorium druku offsetowego. Druk offsetowy, zwany także litografią, jest najczęstszym rodzajem drukowania w przypadku dużych zadań komercyjnych. Widziałeś kiedyś filmy z gazetami przewijającymi się przez duże rolki? To jest druk offsetowy. Oto jak to działa: Po pierwsze, drukarnia Kraków wypala projekt na metalowych płytach – po jednym dla każdego koloru. Zazwyczaj stosuje się cztery kolory (cyjan, magenta, żółty i czarny – w skrócie CMYK), ale druk offsetowy pozwala również na użycie niestandardowych kolorów atramentu (w szczególności kolorów Pantone). Następnie projekt przenosi się z płyt na gumowe rolki. Różne kolory tuszu są rozprowadzane na gumie, a następnie papier jest przesuwany między nimi. Papier przechodzi przez wszystkie rolki, nakładając warstwy na kolor, aby uzyskać ostateczny obraz.

Zalety druku offsetowego, który oferuje drukarnia Kraków:
Największą zaletą druku offsetowego w mieście Kraków jest najwyższa jakość obrazu. Druk offsetowy zapewnia także czyste, wyraźne czcionki, a także obrazy bez smug i plam. Lepsza wierność kolorów, co odnosi się zarówno do dokładności kolorów, jak i ich równowagi w projekcie to również zasługa drukarni z miasta Kraków i ich najlepszych drukarek oferujących druk offsetowy. Ponieważ druk offsetowy może mieszać niestandardowe atramenty kolorowe dla każdego zadania, kolory będą naturalnie widoczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen + 9 =